Rola Marynarki Wojennej w zapewnieniu bezpieczeństwa morskiej infrastruktury energetycznej – to temat wykładu otwartego, jaki w dniu 20 listopada poprowadzi kmdr por. dr Rafał Miętkiewicz (początek godz. 14.00 – sala S1). Link do wydarzenia na FB

Komandor por. dr Rafał Miętkiewicz jest kierownikiem Zakładu Działań Morskich w Instytucie Operacji Morskich na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Jest ekspertem Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza, autorem dwóch książek i kilkudziesięciu artykułów z dziedziny wykorzystania systemów bezzałogowych w środowisku morskim. Obszar zainteresowań kmdra por. dra Rafała Miętkiewicza obejmuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w działaniach na morzu, w tym ochrony morskich obiektów infrastruktury krytycznej (głównie energetycznej).

Organizatorem wykładu jest działające na WZ przy Katedrze Ekonomii Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”.
Zgłoszenia chętnych do udziału w wykładzie przyjmuje prodziekan WZ ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr Mariusz RuszelTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.