Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie akademickiej, która odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej podczas ogólnopolskiej konferencji naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”.

Organizatorami konferencji są: Katedra Ekonomii Wydziały Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im.Ignacego Łukasiewicza, Instytut Politechniki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe "Eurointegracja".  Celem debaty jest zainicjowanie dyskusji dotyczącej przyszłości polityki energetycznej Unii Europejskiej oraz rozwoju koncepcji unii energetycznej. Omawiane będą również zagadnienia związane z bezpieczeństwem energetycznym poszczególnych państw członkowskich, konkurencyjnością gospodarek na płaszczyźnie energetycznej, a także z transformacją energetyczną Polski.

Szczegółowe zagadnienia, które będą brane pod lupę podczas debaty, stanowią pięć filarów polityki energetycznej UE. Będą to kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym oraz solidarnością państw członkowskich; wewnętrznym rynkiem energii; efektywnością energetyczną; transformacją gospodarek oraz innowacyjnością i badaniami naukowymi skupionymi na energetyce.

Po konferencji uczestnicy debaty będą mieli możliwość przygotowania i dostarczenia artykułów naukowych, które, pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji będą mogły zostać opublikowane w punktowanej (4pkt.), recenzowanej monografii zbiorowej (termin publikacji 2018 r.).

Zgłoszenia do debaty dokonuje się przez formularz znajdujący się pod adresem:

Na naszej stronie, w zakładce "Projekty", znajduje się regulamin debaty, zasady debaty oraz zagadnienia obowiązujące podczas debaty.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu: 663715294.

Serdecznie zapraszamy,