W dniu 10 czerwca 2016 r. studenci II roku Bezpieczeństwa wewnętrznego (specjalizacja bezpieczeństwo ekonomiczne) wraz z pracownikami Katedry Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza wzięli udział w wizycie studyjnej w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Elektrociepłownia Rzeszów.

Podczas wizyty odbyło się spotkanie z Dyrektorem Grzegorzem Gilewiczem oraz Głównym inżynierem ds. inwestycji i rozwoju Elektrociepłowni Rzeszów Grzegorzem Pelczarem. Przedstawiona została prezentacja "Blok gazowo-silnikowy w systemie ciepłowniczym Miasta Rzeszowa”. Podczas dyskusji zaprezentowano funkcjonowanie Elektrociepłowni Rzeszów, a także wskazano, w jaki sposób obiekt wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne w regionie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób instalacja magazynuje energię cieplną oraz jak może być wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych (m.in. niski stan wód). Pytano o ryzyko przeprowadzenia ataków cybernetycznych na Elektrociepłownię Rzeszów, a także sprawność energetyczną instalacji. Drugim etapem spotkania było zwiedzanie Elektrociepłowni. Uczestnicy mogli zobaczyć blok silnikowy na gaz, który składa się z czterech generatorów elektrycznych produkcji ABB napędzanych silnikami tłokowymi firmy Rolls-Royce. Jest to pierwsza tego typu instalacja w PGE i pierwszy tak duży blok silnikowy w Polsce. Wizyta studyjna została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe "Eurointegracja", Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania PRz we współpracy z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrociepłownia Rzeszów. Inicjatorem spotkania był dr Mariusz Ruszel.