W dniu 27 marca 2018 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza odbyła się Konferencja na temat kryptowalut  i innowacji na rynku usług płatniczych. Konferencja organizowana była przez Narodowy Bank Polski – Oddział Okręgowy w Rzeszowie oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” działające przy Katedrze Ekonomii Wydziału Zarządzania PRz.

Konferencja rozpoczęła się od przywitania gości przez Dyrektora Oddziału Okręgowego  NBP w Rzeszowie Pana Jerzego Guniewskiego oraz dziekana Wydziału Zarządzania dr hab. inż., prof. PRz Stanisława Gędka. Podczas Konferencji zostały zaprezentowane dwa tematy:

·         „Bitcoin i inne kryptowaluty, a technologia Blockchain” – problematykę tego zagadnienia przybliżył Dyrektor Departamentu Systemu Płatniczego NBP – Pan Adam Tochmański

·         „FinTech, a innowacje na rynku usług płatniczych” - Naczelnik Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego NBP – dr Krzysztof Maciejewski

Obie prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy o czym świadczą liczne pytania zadawane po ich zakończeniu.

Kończąc Konferencję dziekan WZ PRz dr hab. inż., prof. PRz Stanisław Gędek złożył podziękowania:

·         Dyrektorowi Departamentu Systemu Płatniczego NBP - Panu Adamowi Tochmańskiemu za wykład nt. „Bitcoin i inne kryptowaluty, a technologia Blockchain”

·         Naczelnikowi Wydziału Analiz i Badań w Departamencie Systemu Płatniczego NBP - doktorowi Krzysztofowi Maciejewskiemu za wykład nt. "FinTech, a innowacje na rynku usług płatniczych"

·         Dyrektorowi Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie - Panu Jerzemu Guniewskiemu

·         Pani Monice Mularz-Dobrowolska - Wydział Organizacyjno-Administracyjny OO. NBP w Rzeszowie

Zdjęcia: Narodowy Bank Polski